1183 Budapest, Vajk utca 16-20. | OM: 035126 | Intézményvezető: Galgóczy Zoltán

A Vajk-sziget nyerte a lányok tavaszi szünidei focibajnokságát PDF  | Nyomtatás |  E-mail
2009. május 01. péntek, 10:49
Összesen négy csapatunk szerepelt a Bókay Kert hagyományos tavaszi szünidei labdarúgó-bajnokságain a pestszentimrei Sportkastélyban. Az április 9-én délelőtt az első korcsoportosok mezőnyében szerepelt két csapatunk, valamint a délutáni programban pályára lépett 3-4. osztályos fiúk is elbúcsúztak a további küzdelmektől a csoportmérkőzések után. A másnap rendezett kerületi lány tornát viszont a Vajk-sziget nyerte meg.

Az április 10-én sorra került lány bajnokságon elindult öt iskolaválogatott körmérkőzéses rendszerben döntött a helyezésekről. A mieink nem kezdtek jól, hiszen az első fordulóban vereséget szenvedtek a Brassó Utcai Általános Iskola csapatától, ám további három ellenfelüket (Darus, Kastélydombi, Kondor) legyőzték. Miután a Brassó a folytatásban kétszer is "botlott", a vajkos lányok nyakába került az aranyérem.

A két nap alatt 29 diákunk futballozott a Sportkastélyban.

A bajnoki címet nyert lányok névsora: Balogh Ramóna (6.a), Barabás Réka (5.a), Farkas Adrienn (7.b), Fazekas Réka (6.b), Kis Rozália (8.b), Kovács Brigitta (8.a), Kruppai Dóra (7.b), Zarándó Fanni (7.b).

I. korcsoport: Éberth Boglárka, Éles Levente, Makai Richárd, Nagy Bence, Neszmély Zsombor, Polónyi Tamás, Somogyvári Erik, Tokai Zoltán (Vajk "A"); Juhász Kristóf, Lenhardt Máté, Romhányi Bálint, Szepesi Ákos, Tóth Adél, Vereb Dominik (Vajk "B").

II. korcsoport: Bial Dániel, Holu Botond, Kovács Krisztián, Ledő Barnabás, Mári Lőrinc, Tellesz Atanáz, Vasas Dániel.

Módosítás dátuma: 2016. február 29. hétfő, 09:36