A 4. osztályosok kirándulása a Bakonyba

Megosztás Facebookon
Megosztás X-en

Az alsó tagozatos évek lezárásaképpen a 4.a és a 4.b osztály tanulói június 8-10-ig 3 napot töltöttek el a Bakonyban. Szállásuk egy autentikus sváb parasztházban volt, közvetlenül a várrom alatt. Az osztályok a megérkezést követően kisebb túra keretében fedezték fel a tájat, a várhegyről csodálatos kilátás nyílt a falura, a környező hegyekre. Az esti bátorságpróbát -ahol csoportokban, elemlámpákkal haladtak- mindannyian kiállták.
Másnap, a reggelit követően egész napos 17 km-es-erdőismereti túra vette kezdetét, melynek úticélja Magyarpolány volt. A túra komoly kihívást jelentett, de ezt is sikeresen teljesítették a résztvevők. A harmadik napon az Eszterházy család mauzóleumát tekintették meg, majd egy ökogazdaságba látogattak, ahol állatokat simogattak, a sajtkészítésről hallhattak, sőt meg is kóstolhatták a friss, finom házi sajtot.
A három nap során a gyerekek nemcsak a természeti ismereteiket bővítették, hanem kitartásukat, önállóságukat, és közösségi élményeket is gazdagították.
Mindannyian felejthetetlen élményekkel tértek haza a Bakonyból.